استریومیکروسکوپ Stereo Microscope

معرفی دستگاه
استریو میکروسکوپ یا استریوسکوپ یک نوع میکروسکوپ چشمی است که برای مشاهده‎ی نمونه تحت بزرگنمایی اندک، معمولا با استفاده از نور منعکس شده از منبع یک شیء تا انتقال نور از میان آن، استفاده می‌شود. این دستگاه از دو مسیر چشمی متفاوت با دو عدسی چشمی و شیئی استفاده می‌کند تا زوایای مشاهده‌ی اندکی متفاوت برای چشم های چپ و راست فراهم شود. این نظم یک بصری سازی سه‌بعدی از نمونه ی بررسی شده فراهم می کند. استریو میکروسکوپ با ماکروفتوگرافی برای ثبت و بررسی نمونه‌های جامد با توپوگرافی پیچیده ی سطح هم‌پوشانی دارد، از آن‌جایی که در ماکروفوتوگرافی نیز یک نمای سه‌بعدی برای آنالیز جزییات لازم است.
استریو میکروسکوپ اغلب برای مطالعه‌ی سطوح نمونه‌های جامد یا برای انجام کار از فاصله‌ی نزدیک نظیر تشریح، میکرو جراحی، ساعت سازی، ساخت تخته ی مدار و سطوح شکسته همانند با سطوح در شکست نگاری و مهندسی قانونی استفاده می‌شود. بنابراین به مقدار زیادی در صنعت ساخت برای ساختن، بررسی و کنترل کیفی استفاده می‌شوند.
این دستگاه مجهز به دوربین می‌باشد و در بررسی اجزا و موجوداتی که دارای بعد و حجم می‌باشند، نظیر مرجان‌های دریایی، انواع ماکرو بنتوزها و سایر موجودات استفاده می‌شود.
مشخصات دستگاه
  • Zeiss Stereo microscope Stemi305
  • Manually operable zoom 5:1 (0.8x...4.0x) on both sides - Fixed zoom clickstops 0.8x-1x-2x-3x-4x - Free working distance 110 mm - Viewing angle 45° with adjustable interocular distance 55...75 mm - Eyepiece mount 30 mm with maximum field number 23 mm - Mount D=76 mm for Stemi mount/Mount S - Interface D=66 mm for illuminators –
  • Thread M52 for front optics or analyzer - Integrated near-vertical LED illumination (IVI) for stands K EDU/LAB/MAT, stand M LED, controller K LED - Eyepieces 10x/23 Br. foc. - Spiral cable RJ12 Stand K LAB - Stand base D310xW200xH90 mm
  • مجهز به دوربین دیجیتال جهت ذخیره تصاویر
اطلاعات تماس:
کارشناس مسئول آزمایشگاه مرکزی: آقای مهندس سعید جوادی آناقیزی (مشاوره در زمینه چگونگی استفاده از سرویس‌ها و دستگاه‌ها)
29905428
29905427
شرایط نمونه
امکان تصویربرداری از نمونه در حالت جامد و مستغرق در مایعات در‌صورت رعایت محدودیت‌های تصویر‌برداری امکان‌پذیر می‌باشد.
کلیه موارد آماده‌سازی نمونه در حالت نیاز به امولسیون و روغن برعهده مراجعه‌کننده می‌باشد.
هزینه به ازای هر نمونه
  • به ازای هرساعت، سه میلیون ریالمی باشد.
  • جهت تعیین وقت و انجام آنالیز لطفا فرم مربوط به خدمات این دستکاه را تکمیل و ارسال کرده و با واحد پذیرش تماس حاصل فرمایید.
  • لازم به‌ذکر است اعضای محترم هیات‌علمی دانشگاه شهید بهشتی از تخفیف مصوب هیئت ریسه دانشگاه برخوردار خواهند بود
فرم درخواست آزمون استریومیکروسکوپ